Domowe Finanse

Z programem Domowe Finanse PL+ Kryzys Ci nie grozi!

Planuj wydatki, kontroluj swój budżet domowy i oszczędzaj

Domowe Finanse

 STRONA GŁÓWNA
 O PROGRAMIE
 POBIERZ DEMO PROGRAMU
 OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
 GALERIA
 KUP PROGRAM
 PORADY JAK OSZCZĘDZAĆ
 KONTAKT


oprogramowanie dla firm


więcej w dziale: PORADY JAK OSZCZĘDZAĆ

Czy stać nas na kupowanie tanich rzeczy?

Czy tańsze jest lepsze?

Zadawałeś sobie kiedyś takie pytanie?
Jeżeli nie - pomogę Ci się zastanowić.


Każdego dnia stajemy przed wyborami, a niskie ceny kuszą i przyciągają naszą uwagę. Jesteśmy też bombardowani reklamami z każdej strony i nieświadomie kierujemy się do produktów o których gdzieś słyszeliśmy lub widzieliśmy na billboardzie czy w TV. Czasami reklamowany produkt niekoniecznie musi być lepszy lub niczym nie odbiega od tego tańszego.


Promocja, przecena... jak nie przepłacić?

Ze swojego doświadczenia wiem, że niskie ceny są atrakcyjne i przyciągają jak magnes, ale nie możemy wpaść w pułapkę. Zawsze wybierając towar z promocji, objęty rabatem czy przeceniony powinniśmy go dokładnie sprawdzić czy przypadkiem to nie chwyt marketingowy. Sprawdzaj skład, oblicz czy opakowanie mniejsze (niby tańsze) nie wychodzi drożej niż opakowanie większe, gdzie za kg wyjdzie nam mniej np. makaron, rodzynki czy tabletki do zmywarek.


Wybierać - przebierać

W dzisiejszej dobie rynek zalewany jest różnymi markami. Mamy spory wybór, możemy kupić coś tańszego lub wybrać towar znanej renomowanej marki. Możemy przebierać i wybierać. Jeżeli chodzi o rynek spożywczy nawet warto i trzeba szukać zamienników gdyż często składem nie odbiegają od produktów znanych firm. W tej materii jesteśmy w stanie zaoszczędzić i tu możemy mieć pewność, że dobrze robimy. Po co przepłacać? Korzystaj więc z zamienników.


Markowe czy no name?

Jeżeli chodzi o zakup sprzętu RTV typu pralka, mikrofalówka, suszarka do włosów czy telewizor należy zastanowić się i dobrze przeanalizować czy nie lepiej wybrać sprzętu znanej marki.


Przykład z życia wzięty:

Postanowiłam zakupić suszarkę do włosów. Kupiłam pierwszą lepszą czyli tanią. Po kilku użyciach suszarka wyzionęła ducha, zwyczajnie w świecie się spaliła. Zakupiłam kolejną ciut droższą, ale nazwy firmy nigdy w życiu nie słyszałam. Druga suszarka wyła jak wiertarka na wysokich obrotach, a suszenie włosów trwało wieki. Suszarka wylądowała w koszu. Wybrałam się po trzecią tym razem przemyślałam zakup, wcześniej poczytałam opinie na internecie i postawiłam na suszarkę z wyższej pułki, która jest ze mną już dobre 4 lata. Gdybym od razu kupiła tą znanej firmy zaoszczędziłabym pieniądze i nerwy. Dlatego decydując się na zakup sprzętu RTV zaciągnij opinii, poczytaj na internecie, wybierz się do sklepu obejrzyj kilka marek i dobrze się zastanów czy warto kupić coś taniego, które wielce prawdopodobnie popsuje się szybciej niż ci się wydaje.

To samo dotyczy butów i spodni, przede wszystkim dżinsów czy np. torebek. Ja sama i w tej materii miałam niemiłe doświadczenia. Niska cena dżinsów skusiła mnie kilka razy i za każdym razem było tak samo. Spodnie przecierały się i niszczyły po kilku miesiącach użytkowania. Teraz mam w swojej szafie dżinsy markowe, które są nie do zdarcia - wydanie większej gotówki więc opłacało się.

Jeżeli chcesz mieć towar na lata zastanów się czy nie lepiej kupić coś droższego i mieć święty spokój. Chyba, że wolisz co chwilę latać do sklepów po nowe tańsze obuwie czy sprzęt ;-)


Raty, raty..., koszty, koszty...

Zastanów się również gdy sprzedawca proponuje Ci zakup lepszego produktu na raty. Przeanalizuj czy stać Cię na comiesięczny dodatkowy koszt. Może lepiej odłożyć zakup w czasie i kupić go trochę póŸniej za gotówkę? Raty potrafią podnieść wartość produktu dwukrotnie!


Pamiętaj:

  • Nigdy nie rób zakupów impulsywnie zwłaszcza jeżeli chodzi o produkty, które mają Ci służyć latami.
  • Przed zakupem przede wszystkim sprzętu RTV zaciągnij opinii i zastanów się 3 razy zanim podejmiesz decyzję.
  • Szukaj zamienników jeżeli chodzi o żywność, kosmetyki czy leki.
  • Przed kupieniem na raty przeanalizuj swój budżet domowy i zastanów się czy chcesz zapłacić więcej za możliwość dokonania zakupów już teraz.


Jestem zdania, że nie zawsze stać nas na kupowanie tanich rzeczy!

Natomiast zawsze warto ruszyć głową i przemyśleć swój wybór.A Ty jakie masz zdanie?

Polecamy także:
SoftwareProjekt :: Uniwersalne oprogramowaniem dla firm
Asystent Firmowy :: Zarządzanie firmą w chmurze
Bezrzecze i okolice :: serwis mieszkańców
Gmina Dobra Szczecińska :: serwis mieszkańców